Śląsk Wrocław Śląskopedia

Pierwsza liga, 21. kolejka - 17.05.1969, 17:30, widzów: 10000, sędzia: Bruno Piotrowicz (Bielsko-Biała)

WISŁA KRAKÓW - ŚLĄSK WROCŁAW 0:2 (0:1)

WISŁA: Henryk Stroniarz - Tadeusz Polak, Ryszard Wójcik, Władysław Kawula, Adam Musiał, Tadeusz Kotlarczyk, Krzysztof Obarzanowski (45-Czesław Studnicki), Zbigniew Krawczyk (68-Wiesław Lendzion), Krzysztof Hausner, Ireneusz Adamus, Hubert Skupnik

ŚLĄSK: Jan Tomaszewski - Władysław Poręba, Tadeusz Rachwalski, Rudolf Siegert, Lesław Ćmikiewicz, Władysław Żmuda I, Zygmunt Peterek, Jerzy Kasalik (56-Tadeusz Wanat), Jan Ryszard Nowak, Zbigniew Malinowski, Walenty Czarnecki

pozycja w tabeli: 14

MEDIA O MECZU

Wrocławianie nie rezygnują! (Tempo, 19.05.1969)

Skuteczna taktyka wrocławian, polegająca na szczelnym kryciu napastników krakowskich, świeciła pełny triumf, wyrażający się zasłużonym zwycięstwem 2:0. Inna sprawa, że Wisła rozegrała najsłabszy w tym sezonie mecz, a jej napastnicy nie zdobyli się przez 90 minut ani na jeden groźniejszy strzał.

Na pierwszą poprawną akcję ataku krakowskiego czekaliśmy do 23 minuty. Hausner jednak nie doszedł do strzału, powstrzymywany przez obrońcę gości. W 30 min. dość dobra akcja gospodarzy kończy się niecelnym strzałem Krawczyka. W 35 min. daleki strzał Malinowskiego nieoczekiwanie przyniósł prowadzenie wrocławianom, gdyż Stroniarz po odniesieniu lekkiej kontuzji (przy wybiegu do piłki) nie był w pełni sprawny.

Po przerwie nadal widowisko jest bezbarwne, chociaż krakowianie mają teraz więcej z gry, ale bez skutku. Np. w 69 min. Skupnik, znajdując się w idealnej pozycji przenosi piłkę ponad bramkę, a w 72 min. Adamus w zamieszaniu podbramkowym strzelił dokładnie w... ręce bramkarza Śląska. Wynik spotkania ustalił w 82 min. znów Malinowski. Stroniarz, mając już piłkę w rękach, przepuścił ją do siatki. Warto dodać, że bramkę tą zdobyli wrocławianie po długim okresie naporu... Wisły!

W zespole zwycięzców obok zdobywcy obu bramek podobać się mogli Żmuda i Rachwalski, w Wiśle jedynie Musiał i Wójcik.